آپلود عکسابزار متحرک ساختن عنوان وبلاگ

سمین - وام فوری چند؟/ بررسی جزئیات خرید وام و هشدار درباره برخی سوء استفاده‌ها
سمین
خوشنامی،شهرت ماست,, ما اعتباردهندگان برتریم
img img img
سمین هیچ نماینده ای ندارد
مشاهده مطالب سمین

درباره سمین

درباره ما

بهینه,سازی, نظام, مالی, و, اعتباری, با, هدف, کاهش ,ریسک ,های, احتمالی, برای, افزایش ,سودآوری ,و, ارتقای, بهره‌وری, را ,در, گروء ,توسعه, و, بهبود, مستمر, روش‌ها ,می‌دانیم.
سمین هیچ نماینده ای در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی جز مواردی که سابقا اطلاع رسانی شده است ، ندارد.
نمادمجموعه سمین برگرفته از سازندگی و میهن است و اهتمام خود را مبتنی بر اصل عزت و شرف اسلامی بنا نهاده است ، انجام تمامی مراحل بررسی و ارزیابی صلاحیت مالی متقاضی از ابتدا تا انتها و اعطای کلیه فرم ها و تشخیص افراد واجدشرایط ذیصلاح با همیاری خالصانه فرهیختگانی که در تعالی سمین گام برمیدارند، تماما بصورت کاملا رایگان و بدون پرداخت هیچگونه هزینه ای ، اعمال و اجرا می گردد .
سمین
img img img
سخن برتر
هرجاسخن ازکارآفرینی است،سمین حامی کارآفرین ایرانی است
‐ سمین
اعتماد ما ، ضامن اعتبار آینده شماست
آدمی ساخته‌ی افکار خویش است فردا همان خواهد شد که امروز می‌اندیشیده است.
‐ مترلینگ

امکانات سایت

مطالب سایت

img img img

وام فوری چند؟

 بررسی جزئیات خرید وام و هشدار درباره برخی سوء استفاده‌ها


همه ما احتمالا روزی سر و کارمان به بانک و وام خواهد افتاد! ممکن است هر یک از ما برای کار یا اتفاقی نیاز ضروری به مقداری پول داشته باشیم که نتوانیم به آن دسترسی داشته باشیم و مجبور باشیم از جایی وام درخواست کنیم. اگر هم درگیر مشکل یا پیشامدی باشیم، هر چه زودتر وام به دستمان برسد، بهتر است.

به گزارش گروه رسانه های دیگر خبرگزاری آنا به نقل از خراسان، در این بین ممکن است با هر پیشنهاد وامی مواجه شویم. یکی از این قسم وام ها، وام های فوری است که دوره زمان بر بانک را برایمان کوتاه کرده و قرار است پول را به سرعت به ما برساند. از آن طرف هم مصائب و مشکلاتی که بانک ها برای گرفتن وام در پیش پایمان می گذارند، ما را به سمت گرفتن این نوع وام ها ترغیب می کند. البته باید مراقب باشیم که در این مسیر فریب برخی شیادان را نخوریم. گزارش صفحه 3 امروز روزنامه خراسان رضوی به موضوع کلاهبرداری برخی افراد در پوشش وام اختصاص دارد. همچنین در صفحه دخل و خرج امروز قرار است با این نوع وام های فوری آشنا شویم.

نرخ وام!
مقدار این گونه وام ها معمولا فقط به شما مربوط است. زیرا از یک میلیون تا یک میلیارد تومان وام برای فروش موجود است. فقط باید خودتان مبلغی را که نیاز دارید بین آگهی ها پیدا کرده و یا با یکی از دفاتر فروش این گونه وام ها تماس گرفته و وام دلخواه خود را بیابید.معمولا بسته به نوع وام خریداری شده از عرضه کننده وام فوری، درصد سود و مبلغ قسط نیز تعیین می شود، اما در این مسئله هم مشکل خاصی دیده نمی شود. زیرا می توانید با جست وجوی بیشتر، وام با اقساط دلخواه خود را بیابید.درصد سود هر یک از وام ها نیز از 2 درصد شروع شده و تا 35 درصد افزایش می یابد. البته درصد های پایین مربوط به وام های کمتر است. برای مثال وام بالاتر از 100 میلیون تومان با 4 درصد سود بازپرداخت نمی توان یافت. همچنین برای وام های کمتر از 10 میلیون تومان درصد سود در حدود 2 تا 4 درصد است.اما وام هایی که بالاتر از 100 میلیون تومان است در بعضی موارد به بازپرداخت بیش از 30 درصد هم می رسد.برای مثال وام 40 میلیون تومان با سود بازپرداخت 18 درصد 40 ماهه و با اقساط یک میلیون و 350 هزار تومان خواهد بود.
ضمانت
ضمانت شاید بزرگ ترین مشکل پیش پای هر فرد برای گرفتن وام از بانک باشد. در خرید وام های فوری معمولا بسته به شرایط هر فرد می توان نوع ضمانت را تعیین کرد. به طور کلی این گونه وام ها با سند ملکی انجام می شود که باید به نام فرد معرفی شده از دفتر فروش وام شود. به این صورت که اگر وام یک روزه بخواهید، وکالتی بلاعزل به نام فروشنده وام خواهید زد. همچنین با در اختیار قراردادن سند ملکی به فروشنده وام در حدود یک هفته تا ده روز زمان برای گرفتن وام ضرورت دارد.در مواردی که درخواست کننده یا خریدار وام نتواند سندی تهیه کند، به مقدار دو تا چند برابر مبلغ وام نیز سفته جایگزین سند برای ضمانت خواهد شد. همچنین مقدار طلا برابر مبلغ وام و
یا بیش از آن به عنوان ضمانت وام توسط فروشندگان آن تعیین می شود. در این گونه موارد غالبا سود کمیسیون فروشنده وام افزایش خواهد داشت. البته باید در قبال طلا حتما سند معتبر و رسید مطمئنی داشته باشید.
کمیسیون فروش وام
فردی که وام خود یا دیگران را به فروش می رساند، درصدی از خود وام یا مبلغی به عنوان کمیسیون دریافت می کند.به طور معمول از یک میلیون تومان برای وام های 5 میلیونی تا حدود 50 درصد مبلغ کل وام برای مبلغ کمیسیون تعیین می شود. در صورت پیدا شدن واسطه ای بین خریدار و فروشنده مبلغی در حدود 200 هزار تومان تا 2 میلیون تومان نسبت به مقدار وام واسطه فروش وام دریافت می کند.برای مثال وام 10 میلیون تومانی هم با نرخ کارمزد 3 درصد و اقساط 36 ماهه 4 میلیون تومان به فروش می رسد که علاوه بر آن مبلغ 300 هزار تومان نیز به عنوان کمیسیون باید پرداخت شود. اقساط این وام ماهیانه 290 هزار تومان است و خریدار این وام باید در پایان به ازای دریافت 10 میلیون تومان تسهیلات مبلغی معادل 14 میلیون و 740 هزار تومان بپردازد.
مدل خرید
با دیدن آگهی خرید وام در رسانه های مختلف، با دفتر فروش یا شماره فروشنده وام تماس گرفته و پس از مشخص شدن وام مورد نیاز خود، سند ملکی یا سفته یا طلای خود را به عنوان ضمانت در اختیار فروشنده وام قرار می دهید. در صورت فوری و یک یا دو روزه بودن زمان دریافت وام، باید وکالت بلاعزلی نیز برای سند خود در اختیار فروشنده وام قرار دهید. پس از آن با در اختیار قراردادن مدارک شناسایی خود، کارگزار فروش وام طی یک هفته تا 10 روز وام را گرفته و به شما می ریزد. در صورت تعیین مبلغ کمیسیون به صورت نقدی باید قبل از پرداخت وام آن مبلغ را به کارگزار یا فروشنده وام پرداخت کنید.
چند نمونه:
تسهیلات پنج میلیون تومانی با نرخ سود دو درصد و اقساط 256 هزار تومانی در 20 ماه در شرایطی واگذار می شود که متقاضی یک میلیون و 250 هزار تومان برای خرید وام و مبلغ 300 هزار تومان نیز به عنوان کمیسیون بپردازد؛ در واقع خریدار در ازای دریافت وام پنج میلیون تومانی باید مبلغی معادل شش میلیون و 670 هزار تومان بپردازد.
وام فوری 20 میلیون تومانی نیز با اقساط ماهیانه 816 هزار تومان در 36 ماه قسط چهار میلیون و 500 هزار تومان به عنوان هزینه خرید و 500 هزار تومان به عنوان کمیسیون به فروش می رسد. به عبارتی خریدار باید در ازای دریافت وام 20 میلیون تومانی خود 34 میلیون و 376 هزار تومان بپردازد.
وام فوری سند ملک به مبلغ 40 میلیون تومان و با اقساط یک میلیون و 450هزار تومانی در مدت 36 ماه و با درصد 18 است که 7 درصد وام را به عنوان کمیسیون باید بپردازید و در انتها بازپرداخت آن 52 میلیون تومان است و در مقابل حدود 37 میلیون تومان دریافت کرده اید.
مواظب شیادان باشیم!
در این میان برخی کارشناسان حقوقی و قضایی می گویند: برخی دلالی های خرید و فروش وام در کنار مخاطراتی که برای نظام بانکی و اقتصادی کشور مثل انحراف تسهیلات از هدف اصلی، ارزان تمام شدن تسهیلات برای وام گیرنده جدید، کسب درآمد وام گیرنده اصلی از محل فروش وام و ایجاد شبکه دلالی خرید و فروش وام دارد، گاهی به تشکیل پرونده های بزرگ فساد اقتصادی و کلاه برداری ختم می شود .

در همین باره محمد بخشی محبی معاون دادستان عمومی و انقلاب مشهد با اعلام این خبر که هم اکنون پرونده ای با 70 شاکی در این خصوص در دادسرای ناحیه 6 مشهد مفتوح است می گوید: مدتی است که 70نفر از شهروندان مشهدی بر اساس مدارک و مستنداتی که در دست دارند مدعی هستند وجوهی را به فردی که به آن ها وعده داده تا وام های مناسبی را برایشان تهیه کند پرداخت کرده اند و اکنون نه از وام خبری هست و نه دستشان به فرد مزبور می رسد .البته این اولین پرونده در این زمینه نیست و احتمالا آخرین پرونده کلاهبرداری سودجویان از نیازهای مالی مردم به این روش ها نیز نخواهد بود.چراکه تا زمانی که مردم و شهروندان به این آگهی ها و وعده های اغوا کننده توجه کنند، بازار این دلالان و سودجویان بی رونق نخواهد بود.

img
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات